Tatrzański Związek Narciarski

Wyniki OOM w Szczawnicy w narciarstwie alpejskim

W dniach 12-14 lutego 2019 roku na stoku Palenica w Szczawnicy rozegrana została druga część zmagańw Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w narciarstwie alpejskim. Podczas trzydniowej rywalizacji w Szczawnicy o medale walczyli alpejki i alpejczycy z kategorii Juniorka B oraz Junior B. Najwięcej zwycięstw odnieśli reprezentanci klubów KS Narciarnia oraz Mitanski Zakopane, którzy triumfowali trzykrotnie.

EYOF Sarajewo 2019: Polacy startowali w slalomie

Złoty medal w slalomie podczas Zimowego Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy wywalczył Norweg Andreas Soensterud Amdahl. Wicemistrzem został Rosjanin Nikita Kazazaev. Natomiast na najniższym stopniu podium stanęli wspólnie Francuz Pablo Banfi oraz Włoch Matteo Bendotti.

MŚ w Are: Maryna Gąsienica-Daniel 32. w GS

Słowaczka Petra Vlhova została mistrzynią świata w slalomie gigancie podczas Mistrzostw Świata Seniorów w Szwedzkim Are. Srebro zdobyła Niemka Viktoria Rebensburg, a podium uzupełniła Amerykanka Mikaela Shiffrin. Nasza reprezentantka Maryna Gąsienica-Daniel ukończyła rywalizację na 32. miejscu.

Katarzyna Wąsek wystartuje w Pucharze Europy!

16 i 17 lutego 2019 roku w szwajcarskiej miejscowości Crans Montana odbywać się będzie alpejski Puchar Europy w konkurencjach szybkościowych. Podczas tego weekendu dwukrotnie w zjeździe powalczy Katarzyna Wąsek.

Skład na Mistrzostwa Świata Juniorów w Val di Fassa

W dniach 18-27 lutego 2019 roku w Val di Fassa we Włoszech odbywać się będą Mistrzostwa Świata Juniorów w narciarstwie alpejskim. Reprezentacja Polskiego Związku Narciarskiego na juniorski czempionat liczyć będzie łącznie 18 osób. W Val di Fassa wystartują cztery alpejki oraz czterech alpejczyków.

EYOF Sarajewo 2019: ósme miejsce Łuczak!

Magdalena Łuczak wywalczyła ósme miejsce w slalomie gigancie rozgrywanym podczas Zimowego Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy w Sarajewie. Złoty medal zdobyła Austriaczka Magdalena Egger.