Tatrzański Związek Narciarski

Aleksander Zniszczoł na podium w Ruce!

Aleksander Zniszczoł stanął na podium sobotnich zawodów Pucharu Kontynentalnego, które rozegrane zostały na skoczni HS-142 w Ruce. Nasz reprezentant w jednoseryjnym konkursie wywalczył drugie miejsce, oddając skok na odległość 144 metry. Lepszy od podopiecznego Macieja Maciusiaka był tylko Norweg Robin Pedersen, który skoczył 135,5 metra. Podium uzupełnił Robert Kranjec ze Słowenii, który osiągnął taką samą odległość jak Zniszczoł.

PŚ w Premanon: 34. miejsce Kingi Rajdy

Kinga Rajda po skoku na odległość 76,5 metra zajęła 34. miejsce w sobotnim konkursie Pucharu Świata we francuskim Premanon. Po raz kolejny bezkonkurencyjna okazała się reprezentantka Niemiec Katharina Althaus, która o prawie 10 punktów pokonała Sarę Tahanashi z Japonii. Podium uzupełniła Słowenka Ema Klinec.

PŚ w Engelbergu: Piotr Żyła znów na podium!

Piotr Żyła potwierdził swoją znakomitą dyspozycję tej zimy i po raz kolejny w tym sezonie stanął na podium zawodów Pucharu Świata w Engelbergu. Podopieczny Stefana Horngachera lądował dzisiaj na 134 oraz 136 metrze i w sobotnim konkursie na Gross-Titlis-Schanze wywalczył drugie miejsce. Pierwsze w karierze zwycięstwo odniósł Karl Geiger. Niemiec po skokach na odległość 135 oraz 141 metrów o ponad cztery punkty wyprzedził naszego reprezentanta. Podium uzupełnił Daniel Huber. Austriak w pierwszej serii uzyskał 135 metrów, w finale wylądował 3,5 metra dalej i tym samym po raz pierwszy w karierze stanął na pucharowym podium.

FIS Cup w Notodden: Kantyka w czołowej "10"

Niemiec Fabian Seidl wygrał sobotnie zawody FIS Cup, które rozegrane został na skoczni HS-100 w Notodden. Drugie miejsce zajął Austriak Stefan Rainer, a na najnizszym stopniu podium stanął reprezentant gospodarzy Joakim Aune. Punkty w dzisiejszym konkursie wywalczyło dwóch naszych skoczków. Na siódmej pozycji, po skokach na odległość 94 oraz 92,5 metra, zawody ukończył Przemysław Kantyka. Natomiast 14. miejsce zajął Kacper Juroszek, który lądował odpowiednio na 92 oraz 91 metrze.

Puchar Świata Zakopane 2019: Wystartował proces akredytacyjny dla przedstawicieli mediów

Od poniedziałku, 10 grudnia 2018 roku przedstawiciele mediów mogą akredytować się na zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich, które w dniach 18-20 stycznia 2019 roku rozegrane zostaną na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Prawidłowo wypełnione zgłoszenia on-line przyjmowane będą do 9 stycznia 2019 roku włącznie. Po upływie terminu (9 stycznia) nie ma możliwości akredytowania się na zawody.

PŚ w Engelbergu: Komplet Polaków w konkursie

Podopieczni Stefana Horngachera w komplecie awansowali do sobotniego konkursu Pucharu Świata w Engelbergu. W piątkowych kwalifikacjach na Gross-Titlis-Schanze najlepiej z Polaków spisał się Kamil Stoch, który po skoku na odległość 135 metrów zajął czwarte miejsce. Zwycięstwo w eliminacjach odniósł natomiast Japończyk Ryoyu Kobayashi, który wylądował na 137 metrze.