Tatrzański Związek Narciarski

COC w Oberstdorfie: Wąsek i Stękała w "10"

Dwóch naszych reprezentantów wywalczyło lokaty w czołowej "10" piątkowego konkursu Pucharu Kontynentalnego w Oberstdorfie. Paweł Wąsek po skokach na odległość 129,5 oraz 130 metrów zajął ósme miejsce. Natomiast tuż za nim uplasował się Andrzej Stękała, który lądował odpowiednio na 130 oraz 129 metrze. Zwycięstwo na skoczni HS-137 w Oberstdorfie odniósł Austriak Clemens Aigner.

Polacy nokautują w Willingen!

To było wspaniałe zwycięstwo podopiecznych Stefana Horngachera w konkursie drużynowym Pucharu Świata w Willingen. Polacy skakali najdalej, odlecieli rywalom na Muhlenkopfschanze i pewnie wygrali piątkową "drużynówkę". Piotr Żyła, Jakub Wolny, Dawid Kubacki i Kamil Stoch o prawie 80 punktów pokonali reprezentację Niemiec, która stanęła na drugim stopniu podium. Trzecie miejsce wywalczyli Słoweńcy, którzy do biało-czerwonych stracili już ponad 100 punktów.

Piotr Żyła wiceliderem Willingen Five!

Piotr Żyła lądował dzisiaj najdalej w kwalifikacjach i zajął drugie miejsce w eliminacjach do obydwu konkursów Pucharu Świata w Willingen. Polak uzyskał 147 metrów i tym samym jest wiceliderem turnieju Willingen Five. Lepszy od Żyły okazał się tylko reprezentant gospodarzy Markus Eisenbichler, który wylądował na 146 metrze.

Skład Polaków na Puchar Świata w Willingen

Niemieckie Willingen będzie ostatnim sprawdzianem dla najlepszych skoczków narciarskich na świecie przed zbliżającym się Mistrzostwami Świata w Seefeld. Trener Stefan Horngacher powołał na te zawody sześciu swoich podopiecznych. Do składu powrócił Stefan Hula, który wskoczył w miejsce Pawła Wąska. W Willingen powalczą również: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Jakub Wolny i Maciej Kot.

Skład Polaków na konkursy COC w Oberstdorfie

15 i 16 lutego 2019 roku na skoczni HS-137 w Oberstdorfie rozegrane zostaną kolejne tej zimy zawody Pucharu Kontynentalnego. Na te konkursy trener Maciej Maciusiak powołał pięciu naszych reprezentantów: Pawła Wąska, Aleksandra Zniszczoła, Andrzeja Stękałę, Przemysława Kantykę i Klemensa Murańkę.

COC w Iron Mountain: Piąte miejsce Zniszczoła

Aleksander Zniszczoł po skokach na odległość 126 oraz 129,5 metra wywalczył piąte miejsce w drugich zawodach Pucharu Kontynentalnego, które rozegrane zostały w amerykańskim Iron Mountain. Zwycięstwo odniósł reprezentant Norwegii Thomas Aasen Markeng.